Nema proizvoda
Cijene uključuju PDV
Prikaži uvećano
100-000001978
Novi proizvod
10 - 12 radnih dana
AMD Ryzen 9 9950X3D2 TRAY
Količina: 16 raspoloživa (kod dobavljača)
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor model | 9950X3D2 |
| Processor base frequency | 4.3 GHz |
| Processor family | AMD Ryzen™ 9 |
| Processor cores | 16 |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Processor lithography | 4 nm |
| Processor threads | 32 |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor boost frequency | 5.6 GHz |
| Processor cache | 192 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Thermal Design Power (TDP) | 200 W |
| Cooler included | No |
| Compatible chipsets | AMD A620AMD B650AMD B650EExpand |
| Processor codename | Granite Ridge AM5 |
Memory
| Maximum internal memory supported by processor | 256 GB |
| Memory types supported by processor | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speeds supported by processor | 3600 MHz5600 |
| Memory channels | Dual-channel |
| ECC | Yes |
Graphics
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card model | AMD Radeon Graphics |
| On-board graphics card base frequency | 2200 MHz |
| Discrete graphics card model | Not available |
Features
| Market segment | Desktop |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Supported instruction sets | AESAVXAVX 2.0Expand |
| Compatible operating systems | Windows 10/11 x64, RHEL x86 64-bit, Ubuntu x86 64-bit |
Trenutno nema recenzija korisnika.