Nema proizvoda
Cijene uključuju PDV
Prikaži uvećano
90NR0JF7-M00JX0
Novi proizvod
1 - 2 radna dana
2 god.
Količina: 1 raspoloživ (kod dobavljača)
![]() |
||
| Proizvođač | ASUS | |
| Proizvođačev broj | 90NR0JF7-M00JX0 | |
| Marketing opis | |
| The ASUS TUF Gaming A15 FA506NCG-HN207 is a gaming notebook designed to elevate the gaming experience. With a 15.6-inch Full HD display featuring a 144 Hz refresh rate and adaptive-sync technology, it delivers smooth visuals and responsive gameplay. The Ryzen 7 processor paired with 16 GB of DDR5 RAM ensures swift performance for demanding tasks, while the 1 TB SSD provides ample storage and quick load times. Featuring NVIDIA GeForce RTX 3050 graphics, this notebook is built for serious gaming, enhancing both performance and visuals with Dynamic Boost technology. The design includes a chiclet keyboard with RGB backlighting, bringing aesthetics and functionality. Complementing these features, the audio quality is elevated with Hi-Res Audio and AI noise-canceling, perfect for immersive sound experiences during gaming or video calls. | |
| Značajke proizvoda | |
|
|
| Atributi proizvoda | |
| Product Description | ASUS TUF Gaming A15 FA506NCG-HN207 - 15.6" - AMD Ryzen 7 - 7445HS - 16 GB RAM - 1 TB SSD |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | No OS |
| Processor | AMD Ryzen 7 7445HS / 3.2 GHz, up to 4.7 GHz / 16 MB Cache |
| Memory | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 144 Hz |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 3050 / AMD Radeon 740M |
| Video Memory | 4 GB GDDR6 SDRAM |
| Gaming | Yes |
| Keyboard Backlight | Yes (RGB) |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Battery | 3-cell |
| Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Colour | Graphite black |
| Dimensions (WxDxH) | 35.9 cm x 25.6 cm x 2.45 cm |
| Weight | 2.3 kg |
| Repairability Index | 8.6 (out of 10) |
Trenutno nema recenzija korisnika.