Nema proizvoda
Cijene uključuju PDV
83JG00E5SC
Novi proizvod
1 - 2 radna dana
3 god.
Količina: 1 raspoloživ (kod dobavljača)
![]() |
||
| Proizvođač | LENOVO | |
| Proizvođačev broj | 83JG00E5SC | |
| Marketing opis | |
| The Lenovo LOQ 15AHP10 model 83JG is designed to elevate the computing experience with its robust features and reliable performance. With a 15.6-inch IPS display boasting a 16:9 aspect ratio and 100% sRGB color gamut, vibrant visuals come to life whether for gaming or daily tasks. The anti-glare technology minimizes distractions, while NVIDIA G-SYNC compatibility enhances the gaming experience by reducing screen tearing. Equipped with a Ryzen 5 processor that features six cores, fast performance is assured, even during demanding applications. The dual array microphone and high definition audio codec deliver clear sound, complemented by stereo speakers enhanced with Nahimic audio technology. A 16 MB L3 cache and DDR5 SDRAM ensure smooth multitasking and quick data access. With multiple connectivity options including USB-C and HDMI, the Lenovo LOQ 15AHP10 provides flexibility and versatility for all users. | |
| Značajke proizvoda | |
|
|
| Atributi proizvoda | |
| Product Description | Lenovo LOQ 15AHP10 - AI PC - 15.6" - AMD Ryzen 5 - 220 - 16 GB RAM - 1 TB SSD - Slovenian |
| Product Type | Notebook - AI PC |
| Operating System | No OS |
| Processor | AMD Ryzen 5 220 / 3.2 GHz, up to 4.9 GHz / 16 MB Cache |
| Memory | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 144 Hz |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5050 / AMD Radeon 740M - up to 440 TOPS |
| Video Memory | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Yes |
| Keyboard | Slovenian |
| Keyboard Backlight | Yes (white) |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Luna grey |
| Dimensions (WxDxH) | 35.986 cm x 25.87 cm x 2.39 cm |
| Weight | 2.4 kg |
| Localisation | Region: Croatia, Slovenia |
| Manufacturer Warranty |
Base warranty - 2 years - pick-up and return
Base warranty - battery - 1 year Extended warranty - 3 years - pick-up and return |
| Bundled Services | 3 Years Lenovo Courier/Carry-in Support |
Trenutno nema recenzija korisnika.