Nema proizvoda
Cijene uključuju PDV
83JG00E8SC
Novi proizvod
3 god.
Ovaj proizvod je rasprodan
![]() |
||
| Proizvođač | LENOVO | |
| Proizvođačev broj | 83JG00E8SC | |
| Marketing opis | |
| Experience the power of the Lenovo LOQ 15AHP10, a versatile notebook designed for both gaming and productivity. Featuring a 15.6-inch anti-glare display with a 100% sRGB color gamut, this laptop delivers vibrant visuals and smooth performance. The IPS technology ensures wide viewing angles, while NVIDIA G-SYNC compatibility reduces screen tearing for an immersive gaming experience. With an AMD Ryzen 7 processor and 16 GB of DDR5 RAM, the Lenovo LOQ handles demanding applications effortlessly. The 512 GB SSD provides ample storage and rapid access to files. Integrated with dual array microphones and Nahimic audio, it enhances communication and entertainment. The Lenovo LOQ 15AHP10 is equipped with multiple connectivity options, including USB-C, HDMI, and Wi-Fi 6 support, ensuring seamless interactions and data transfer. | |
| Značajke proizvoda | |
|
|
| Atributi proizvoda | |
| Product Description | Lenovo LOQ 15AHP10 - AI PC - 15.6" - AMD Ryzen 7 - 250 - 32 GB RAM - 1 TB SSD - Slovenian |
| Product Type | Notebook - AI PC |
| Operating System | No OS |
| Processor | AMD Ryzen 7 250 / 3.3 GHz, up to 5.1 GHz / 16 MB Cache |
| Neural Processor Unit (NPU) | AMD Ryzen AI - up to 16 TOPS |
| Memory | 32 GB DDR5 (2 x 16 GB) |
| Storage | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 144 Hz |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5060 / AMD Radeon 780M - up to 572 TOPS |
| Video Memory | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Yes |
| Keyboard | Slovenian |
| Keyboard Backlight | Yes (white) |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Luna grey |
| Dimensions (WxDxH) | 35.986 cm x 25.87 cm x 2.39 cm |
| Weight | 2.4 kg |
| Localisation | Region: Croatia, Slovenia |
| Manufacturer Warranty |
Base warranty - 2 years - pick-up and return
Base warranty - battery - 1 year Extended warranty - 3 years - pick-up and return |
| Bundled Services | 3 Years Lenovo Courier/Carry-in Support |
Trenutno nema recenzija korisnika.